Justyna Adamczyk

zwiń

Koncerty
 
Koncert Symfoniczny
30 września 2011 r.

Ludmił Angelov

zwiń

Urodził się w Warnie. Studiował na Państwowej Akademii Muzycznej im. Pancho Władigerowa w Sofii. Kształcił się pod kierunkiem Wiktorii Spassowej, Ludmiły Stojanowej oraz fenomenalnego pianisty i pedagoga Konstantina Stankowicza, asystenta Pancho Władigerowa. Ludmil Angelov jest laureatem licznych nagród na prestiżowych międzynarodowych konkursach takich jak: Senigallia (Włochy, 1976 r.), Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina (Polska, 1985 r.), Palm Beach International Competition (USA, 1990 r.), Piano Masters (Monte Carlo, 1994 r.) oraz World Piano Masters Tour (Francja, 1997 r.).
 
 
Cieszący się popularnością w Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej, w Hong Kongu, Korei i na Tajwanie, Ludmił Angelov wykonywał recitale, koncerty muzyki kameralnej i grał jako solista z wieloma wiodącymi orkiestrami pod batutą słynnych dyrygentów. W sezonie 1987-1988, Ludmił Angelov wykonał wszystkie dzieła Chopina na fortepian w cyklu 12 recitali. Za to wyjątkowe wydarzenie dostał nagrodę „Młodego Muzyka Roku w Bułgarii”. Uczestniczył również w kilku najważniejszych Festiwalach Chopinowskich. W 1999 r. wykonał z wielkim powodzeniem dzieła wszystkie Chopina w Madrycie i w innych miastach Hiszpanii.
 
Debiutowy recital Ludmiła Angelova miał miejsce w Nowym Jorku w 1990 r. w Lincoln Centre. Grał również w wielu słynnych salach koncertowych, między innymi, w sali Filharmonii Berlińskiej, w sali Pleyel i Gaveau w Paryżu, w Hercules Saal w Monachium, w sali Concertgebouw w Amsterdamie, w Operze w Monte-Carlo, w sali Brucknerhaus w Linz, Auditorio Nacional w Madrycie, Auditori w Barcelonie, Palau de la Música w Walencji, w salach koncertowych konserwatorium w Moskwie i w Milanie, w Pałacu Muzyki w Atenach, w sali KBS w Seulu itd.
 
Spośród jego wystąpień w 2000 r. najbardziej udane były jego recitale na Międzynarodowym Festiwalu Fortepianowym La Roque d’Anthéron i na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Warszawie. W 2002 r. Ludmił Angelov zadebiutował na Festiwalu w Newport w U.S.A.
 
Nagrywał dla R??, Gega New, France Classique, Pentatone i Danacord. Jego wykonania były transmitowane przez stacje radiowe i telewizyjne w całej Europie, w U.S.A., Argentynie i Korei. Jego nagrania wszystkich rond i wariacji Chopina zostały nagrodzone przez Międzynarodowy Instytut Chopina w Warszawie nagrodą Grand Prix du Disque Chopin. 
Od 2006 r., Ludmił Angelov wykonał kilka światowych premier dzieł Nikołaja Kapustina, a obecnie uważa się go za jednego z wiodących interpretatorów muzyki Kapustina.
 
W 2010 r. wykonuje dzieła wszystkie Chopina w Hiszpanii i w Bułgarii, oraz objeżdża Francję, Włochy, Belgię, Polską, Grecję, Serbię, Słowenię, Koreę Południową i U.S.A. Ponadto nagrywa 5 koncertów fortepianowych Pancho Władigerowa dla brytyjskiej wytwórni płytowej Toccata Classics. Jesienią 2010 r. będzie prowadzić Pierwsze Międzynarodowe Chopinowskie Klasy Mistrzowskie na Nowym Uniwersytecie Bułgarskim w Sofii.
 
Od 1992 r. Ludmił Angelov mieszka w Toledo, w Hiszpanii, gdzie jest dyrektorem ds. artystycznych - założycielem Festiwalu Muzycznego w Toledo.
 
Koncerty
 
Koncert Symfoniczny
18 listopada 2011 r.

Arkadiusz Adamski

zwiń

Arkadiusz Adamski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach im Karola Szymanowskiego, klasy klarnetu prof. A. Janickiego. Jako student był uczestnikiem i laureatem konkursów krajowych i zagranicznych m.in. w Paryżu i Pradze. W 1983r. został laureatem I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej (duety) a w 1985r laureatem II nagrody Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego im. K. Kurpińskiego.  Uczestniczył w kursach mistrzowskich (Niemcy, Francja). Umiejętności swe doskonalił pod okiem prof. J. Schou, jako stypendysta rządu polskiego (Dania).W 1995r. rozpoczął współpracę z Państwową Filharmonią Śląską, by dwa lata później objąć stanowisko solisty Polskiej Filharmonii Kameralnej. Od 1993r. pełni obowiązki klarnecisty - solisty Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Jako solista i kameralista występował z zespołami krajowymi i zagranicznymi, m.in. Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, The Hilliard Ensemble, Polską Filharmonią Kameralną, Operą Kameralną, Białoruską Filharmonią Narodową, Sinfoniettą Cracovia i wieloma innymi. Dokonał wielu nagrań dla polskich rozgłośni radiowych i telewizyjnych.

  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.