Aleksander Gref

zwiń

Aleksander Gref urodził się 16.07.1975 w Poznaniu. Studiował w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Renarda Czajkowskiego. Studia ukończył z wyróżnieniem w 1999 roku. W roku 1998 został laureatem II Przeglądu Młodych Dyrygentów w Białymstoku. Nagrodzony został dwoma nagrodami pozaregulaminowymi: za najciekawszą osobowość konkursu i pokaz mistrzowskiego kunsztu dyrygenckiego. Był półfinalistą na IV Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Sankt Petersburgu w kwietniu 2003 roku. Jest bardzo aktywnym dyrygentem w kraju i zagranicą (Niemcy, Austria, Rosja, Szwajcaria i Francja). Koncertował z takimi orkiestrami jak: Filharmonia Częstochowska, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Wrocławska, Warszawska Orkiestra Symfoniczna, Filharmonia Koszalińska, Filharmonia Kaliska, Filharmonia Szczecińska, Filharmonia Dolnośląska, Filharmonia Świętokrzyska, Filharmonia Białostocka, Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Poznaniu, Orkiestra Symfoniczna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, a także L`Ensamble orchestral de Paris, Symphonic Orchestra Academic Capella of St. Petersburg i Symphonic Orchestra of the Theater of Opera and Ballet St. Petersburg Conservatory. Występował na wielu festiwalach muzycznych m.in. na Wiośnie Poznańskiej - prawykonując utwory młodych polskich kompozytorów, na Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej w Jeleniej Górze, na Festiwalu Hoffmannowskim w Poznaniu. Od 1999 roku jest dyrygentem w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W tym czasie pomógł przygotować ponad 15 oper np.: „Madame Butterfly”, „Aida”, „Makbet”, „Czarodziejski flet”, „Don Pasquale”, „Poławiacze pereł”, „Żydówka”, „Parsifal”, „Upiór w Operze”, „Rigoletto”, „Otello”... Jako kierownik muzyczny przygotował: „Carmen”, „Don Kichot”, „Pan Twardowski”, „Balety Drzewieckiego”, „Ernani” i „Fidelio”. Od 2001 jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Orkiestry Symfonicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu i Orkiestry Kameralnej Uniwersytetu Poznańskiego (marzec 2004). Współpracował z Teatrem Muzycznym w Poznaniu i przygotował tam premiery: „Wesoła Wdówka”, „Zorba”, „Kraina Uśmiechu”. W 2002 roku otrzymał Stypendium Artystyczne Miasta Poznania za osiągnięcia w dziedzinie muzyki operowej i symfonicznej.

 

Koncerty
 
Koncert Symfoniczny
12 października 2012r.

Czesław Grabowski

zwiń

 

Dyrygent, kompozytor, urodzony w 1946 r. w Sosnowcu. Studiował kompozycję i dyrygenturę w PWSM w Katowicach. Autor wielu utworów symfonicznych, kameralnych i chóralnych, wykonywanych zarówno w kraju i za granicą. Jako dyrygent współpracuje z wieloma orkiestrami polskimi i zagranicznymi, wykonując muzykę oratoryjną, symfoniczną, operową i popularną. Koncertował m.in. w Danii, Hiszpanii, Holandii, Niemczech, na Ukrainie, w Białorusi i we Włoszech. Występuje z największymi solistami polskimi i zagranicznymi. Od 1986 jest Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda, a także dyrektorem dorocznych imprez muzycznych : Festiwalu Smyczkowego "Mistrzowie polskiej wiolinistyki" i Międzynarodowego Festiwalu "Wschód - Zachód" w Zielonej Górze.

 

Koncerty
 
Wielkie Przeboje Srebrnego Ekranu
04 lutego 2011r.

Paweł Gusnar

zwiń

 

 
Paweł Gusnar urodził się w Sosnowcu. Grę na saksofonie studiował w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. 
 
Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich m.in. u Christiana Wirth’a, Ed Bogaard’a, Lawrensa Gwoździa, Johanesa Ernst’a. 
 
Jest laureatem I Międzynarodowego Konkursu Instrumentów Dętych (Dąbrowa Górnicza 1992) oraz zdobywcą wyróżnienia na Konkursie Zespołów Kameralnych (Wrocław 1993). 
 
Jako jeden z nielicznych saksofonistów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. 
 
Rocznie daje kilkadziesiąt koncertów zarówno jako solista jak i kameralista występując w wielu miastach w kraju i zagranicą. Brał udział w licznych festiwalach, m.in.: Warszawskiej Jesieni, Laboratorium Muzyki Współczesnej, Sacrum-Profanum(Kraków), Gaude Mater(Częstochowa), Music & Film Festiwal(Warszawa), Festiwalu Muzycznym Unii Europejskiej(Warszawa), Wielkanocnym Festiwalu L.von Beethovena (Warszawa), Music Festival (Marl), HiSeoulFestival (Seul), La Folle Journée „L'Harmonie des Peuples” (Nantes), Komeda Music Festiwal (Łódź), a także Warsaw Summer Jazz Days, Baltic Song Festival (Karlshamn),Festiwal-Top Trendy(Sopot), Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot Festival i wielu innych. 
 
Artysta współpracuje z orkiestrami: Adama Sztaby, Kukla Band Zygmunta Kukli, orkiestrą Tomasza Szymusia, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego a także Krzysztofem Herdzinem oraz Tomaszem Filipczakiem. 
 
Paweł Gusnar jest założycielem i liderem Kwartetu Saksofonowego Akademia. 
 
Saksofonista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi, m.in. Filharmonią Narodową, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową. Grał pod batutą wielu znanych dyrygentów, m.in. S. Skrowaczewskiego, T. Strugały, K. Pendereckiego, W. Rajskiego, A. Wita, K. Korda, J. Maksymiuka, W. Michniewskiego, M. Minkowski’ego, A. Duczmal, R. Beck’a, R. Rivolty, Y. Pascal’a Tortielier’a a także Ennio Moricone, Jose Cury i M.Schneider. 
 
Jako solista występował z orkiestrami: Amadeus, Concerto Avenna, UMFC w Warszawie, Royal Northern College of Music (Manchester), Filharmonią Łódzką, Opolską, Zabrzańską, Zielonogórską, Polską Filharmonią Kameralną oraz z Sinfoniettą Cracovia, wykonując utwory m.in. Głazunowa, Debussy’ego, Milhauda, Cascena, Łukaszewskiego, Gershwina, Piazzoli. 
 
Paweł Gusnar dokonał wielu prawykonań utworów współczesnych kompozytorów, m.in. M.Bembinowa, A.Dutkiewicza, K.Herdzina, B.Konowalskiego, P.Łukaszewskiego, P.Mossa, Z.Penherskiego, W.Ratusińskiej, E.Sikory, M.Sawy, B.Scheffera, A.Gronau-Osińskiej. 
 
W roku 2007 ukazała się jego debiutancka solowa płyta „New Polish Music for saxophone and organ”, nagrana dla Musica Sacra (nominacja do nagrody - Fryderyk 2007). 
 
Jako muzyk sesyjny zapraszany jest do nagrań muzyki filmowej i spektakli teatralnych oraz płyt, m.in. dla BMG, ARMSmusic, CD Accord, DUX, Polskiego Radia, Pomaton EMI. 
 
Ponadto brał on udział w nagraniach wielu programów radiowych i telewizyjnych m.in. dla TVP, TVN, POLSAT. 
 
Paweł Gusnar jest artystą firmy SELMER-Paris, a także honorowym członkiem Stowarzyszenia Saksofonistów Polskich „Da Camera”. 
 
Jest zapraszany do jury krajowych i międzynarodowych konkursów saksofonowych oraz jako wykładowca na kursy dla nauczycieli, studentów i uczniów organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
 
Paweł Gusnar jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dawniej Akademia Muzyczna) oraz Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi.
 
Koncerty
 
Tango
22 stycznia 2010 r.

Paul Gulda

zwiń

Paul Gulda urodził się w roku 1961, w Wiedniu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął u Rolanda Batika, później uczył się również gry na flecie podłużnym i klarnecie w Wiedeńskiej Akademii Muzycznej. Następnie kontynuował naukę pod okiem swojego ojca, Friedricha Guldy i Leonida Brumberga, kończąc studia w USA w 1987 roku u Rudolfa Serkina.
 
Na początku swojej kariery Paul Gulda często występował w duecie fortepianowym wraz ze swoim pierwszym nauczycielem, Rolandem Batikiem. Te niezwykłe koncerty obejmowały muzykę zarówno klasyczną jak i jazzową.
 
Później podzielił swoją działalność artystyczną pomiędzy muzykę kameralną (grywając z takimi czołowymi muzykami jak wiolonczelista Heinrich Schiff, członkowie oraz cały zespół Hagen Quartet, a także Wien-Berlin zespół instrumentów dętych drewnianych) a solową - poza recitalami grywa również z wiodącymi orkiestrami w całej Europie, Azji oraz obu Amerykach, np. Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Austriackiego Radia w Wiedniu, Mozarteum Salzburg; Gewandhaus Leipzig, Beethovenhalle Bonn, orkiestrami kameralnymi Wiednia, Kolonii i Monachium oraz Salzburską Camerata Academica i Londyńską Academy of St. Martin in the Fields, a także Orkiestrą Symfoniczną Rosyjskiego Radia w Moskwie, Filharmonią Japońską i Filharmonią Sao Paulo.

Holger Groh

zwiń

Urodził się 27.07.1976r. w Weiz. Pierwszy publiczny występ miał w Szkole Muzycznej w Weiz w wieku 6 lat. Od 1983 roku uczył się u Franza Dietharda w Johann-Joseph Fux-Konservatorium w Graz. Po egzaminach kontynuował naukę u Alfreda Staar, Reinera Küchl i u światowej sławy skrzypka i pedagoga Tibora Vargi.
 
H. Groh uczestniczył w kursach u Yehudi Menuhina, Denesa Zsigmondy, Sandora Vegh, był również członkiem Bartok Quartet oraz  Artis Quartet. Podczas licznych koncertów zdobył wiele nagród liczących się organizacji    ( m.in. w 1987r. pierwsza nagrodę Bundes-Jugend-Wettbewerb w konkursie Młodzi Muzykują). Swój pierwszy solistyczny występ z orkiestrą dał w wieku 11 lat, kiedy to zagrał Koncert a – moll na skrzypce i orkiestrę J. S. Bacha i otrzymał drugą nagrodę w Concorso Interregionale przyznawaną przez włoskie Gradisca. To zaowocowało pierwszym tournee po Austrii i innych krajach Europy.
 
H. Groh od 1995r. należy do zespołu Wiener Philharmoniker i Wiener Staatsoper, Salzburger Festspielen. Od 2000r. Jest członkiem ekskluzywnego zespołu Toyota Master Players z Wiednia, który wspólnie z Super World Orchestra  zagrał na otwarciu Wystawy Światowej w 2005r. w Nagoya (Japonia). z którymi nagrywa CD i DVD, gra także w narodowych i międzynarodowych festiwalach, np. Jako kameralista regularnie gra z Wiener Virtuosen, Wiener Streichersolisten, Ensemble Wiener Collage oraz innymi zespołami międzynarodowymi. Jesienią 2000r. przyjął stanowisko pierwszego koncertmistrza w Orkiestrze Symfonicznej w Grazu i stał się Asystentem personalnym oraz Referentem długoletniego dyrygenta i dyrektora artystycznego – Fabio Luisi. Z początkiem sezonu artystycznego 2004/2005 przyjął stanowisko kierownika artystycznego w/w orkiestry. Jako solista występował z takimi znanymi dyrygentami, jak: Arturo Tamayo, Marcello Bufalini, Max Pommer, Israel Yinon, Milan Horvat i inni.
 
Holger Groh brał  udział w nagraniach na żywo koncertów w ramach Europejskiej Stolicy Kultury – Graz 2003. Jesienią tego roku zagrał wraz z Dmitri Sitkovetskim Koncert na dwoje skrzypiec d – moll J. S. Bacha.  W listopadzie 2005r. brał udział w trzech nagraniach dla kanału Östereich 1, podczas których wykonano II Kwartet Smyczkowy Nancy van de Vate.
 
W roku 2004 założył w Wiedniu Fritz Kreisler Quartett, który dzięki licznym zaproszeniom na festiwale kameralistyczne w Danii, Niemczech, Polsce i Japonii zyskał duży rozgłos, co z kolei zaowocowało wieloma międzynarodowymi koncertami tego młodego zespołu. Kwartet gościł po raz pierwszy w tym roku na Festiwalu  Wiener Musikverein.
 
Jesienią 2005r. dwukrotnie nagrywał dla ORF utwory W. A. Mozarta i J. N. Hummla, a partnerem w Kwartecie klarnetowym Hummla był pierwszy klarnecista Wiener Philharmoniker – Peter Schmidl.

Katarzyna Górska

zwiń

Koncerty
 
Koncert Symfoniczny
30 września 2011r.

Marta Gidaszewska

zwiń

Marta Gidaszewska jest jedną z najwybitniejszych skrzypaczek młodego pokolenia. Urodziła się 30.10.1998r. Obecnie jest uczennicą I klasy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st im. M. Karłowicza w klasie skrzypiec prof. Kariny Gidaszewskiej.

 
Marta od najmłodszych lat brała udział w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych zdobywając zawsze czołowe nagrody. Jest laureatka blisko 38 pierwszych miejsc. Do najbardziej znaczących należą:
 
Rok 2006:
- II Międzyszkolny Konkurs Młodego Skrzypka w Lesznie - I nagroda
 - II Lubuski Turniej Skrzypcowy w Żaganiu - I nagroda
 - VI Ogólnopolskie Przesłuchania Skrzypcowe w Sochaczewie - I nagroda
 - XVI Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu - I nagroda
 - I Ogólnopolski Konkurs Duetów Smyczkowych w Kętrzynie - I nagroda oraz 
 nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika
 
Rok 2007:
- V Sochaczewskie Spotkania Kameralne - I nagroda
- Makroregionalne Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Wągrowcu - I nagroda
- III Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku - I nagroda
- V Ogólnopolski Turniej Muzyczny w Kole - I nagroda
 
Rok 2008:
- III Międzyszkolny Konkurs Młodego Skrzypka w Lesznie - I nagroda
- VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy ,,Janko Muzykant" w Sochaczewie - I nagroda
- VII Ogólnopolski Turniej Skrzypcowy w Nysie -I nagroda
- Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych w Gdańsku -I nagroda
- VI Ogólnopolskie Spotkania Skrzypcowe im.M.Ławrynowicza w Płocku - I nagroda
- XVII Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu - I nagroda
- III Międzynarodowy Konkurs im.Janiny Garści w Stalowej Woli - I nagroda
- II Ogólnopolski Festiwal Muzyczny ,,Od MoCarta do Mozarta" w Warszawie 
 nagroda specjalna za ,,Stylowośc wykonania"
- VII Ogólnopolski Turniej Muzyczny pod patronatem Marszałka Województwa 
 Wielkopolskiego - I nagroda 
- VI Ogólnopolski Turniej Muzyczny w Kole -I nagroda
 
Rok 2009:
- III Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie – I nagroda
- III Międzynarodowe Spotkania Skrzypcowe im.M.Ławrynowicza w Płocku-I nagroda
 
Rok 2010:
- I Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy w Kielcach- I nagroda
- XX Wielkopolski Konkurs Wykonawczy w Poznaniu – I nagroda
- I Internetowy Konkurs Zespołów Kameralnych w Krakowie – I nagroda
- VIII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy ,,Młody Paganini” w Legnicy
 I nagroda, nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika
- VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im.M.Ławrynowicza w Płocku - Grand Prix 
- Ogólnopolski Konkurs ,, Skrzypce dla najlepszych” Szczecin – I nagroda
- Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Koło – I nagroda
 
Rok 2011: 
- IV Międzynarodowe Spotkania Skrzypcowe im.M.Ławrynowicza w Płocku-II nagroda
- XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu – III
nagroda
- Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy pamięci A.Januszajtis w Gdańsku -I nagroda
- I Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini” w Legnicy – II nagroda
 
Rok 2012: 
- II Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini” w Legnicy – I nagroda
- XIV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu – II nagroda
 
Marta została Laureatką Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Młoda Polska” w 2011 roku, Krajowego Funduszu na rzecz dzieci, Prezydenta Miasta Poznania. Czynnie uczestniczy w Międzynarodowych Kursach Skrzypcowych.
 
„Marta Gidaszewska jest z jedną z najwybitniejszych skrzypaczek z jaką miałam styczność w swojej wieloletniej już pracy pedagogicznej. Jej gra charakteryzuje się ujmującą barwą dźwięku nasyconą emocjami, łatwościami technicznymi oraz umiejętnością nawiązywania kontaktu z publicznością już od pierwszych taktów…”
 
prof. Jadwiga Kaliszewska
 
Koncerty
 
Koncert Laureatów Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Młody Paganini w Legnicy 18 maja 2012 r.
 
Koncert Symfoniczny
18 czerwca 2010 r.

Dorota Graca

zwiń

Urodzona 2. 10. 1982 roku w Veracruz (Meksyk). Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Wałbrzychu. Następnie od czasu rozpoczęcia nauki w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. H. Wieniawskiego – „Szkoła Talentów” w Poznaniu, do ukończenia studiów w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, pracowała pod kierunkiem prof. Mariusza Dereweckiego. W tejże Akademii w 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem.
 
 
Grę na instrumencie doskonaliła uczestnicząc w wielu kursach mistrzowskiej interpretacji skrzypcowej między innymi w Łańcucie i w Żaganiu u prof. J. Kaliszewskiej oraz w Poznaniu u prof. A. Kosteckiego z Hannoveru i M. Jaszwili z Moskwy. Swój warsztat doskonali także pod kierunkiem prof. Wandy Wiłkomirskiej. Regularnie uczestniczyła w projektach Studenckiej Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, jako koncertmistrz., a także w projektach Poznańskiej Orkiestry Kameralnej „Allegria di Vitta”, która współpracuje między innymi: z Janem Jakubem Bokunem, Wiesławem Prządką, Grzegorzem Frankowskim oraz Bernardem Chmielarzem. Efektem tej współpracy było wydanie dwóch płyt CD: ”Astor Piazzola” (2002), ”Regreso al Sur” (2003).
 
Pierwsze doświadczenia orkiestrowe zdobywała w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Poznańskiej im. T. Szeligowskiego. 
 
Regularnie koncertuje z Orkiestrą Kameralną „Academia” ze Szczecina, która współpracuje z wybitnymi polskimi solistami skrzypkami: Konstantym Andrzejem Kulką, Bartłomiejem Niziołem oraz pianistą Piotrem Palecznym. Orkiestra ta występowała w wielkich salach koncertowych takich jak Studio S-1 w Warszawie oraz w Filharmonii im. Herberta von Karajana w Niemczech. 
 
Od 2000 roku współpracuje z Orquesta de Euskadi w San Sebastian (Hiszpania), w której to po wygraniu publicznego konkursu otrzymała propozycję współpracy. 
 
Od stycznia 2007 roku jest zatrudniona w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. 
 
Od 2008 roku pracuje na stanowisku muzyka solisty. Jako solistka koncertowała pod batutą między innymi: Marka Pijarowskiego, Jacka Rogali, Dariusza Mikulskiego. W 2010 została koncertmistrzem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.
 
Posiada rozległy i różnorodny repertuar zawierający dzieła od Baroku po Muzykę XXI wieku: Partity i Sonaty - J. S. Bacha. Kaprysy: N. Paganiniego oraz H. Wieniawskiego. Sonaty:  r. Straussa, J. Brahmsa, F. Poulenca, L. von Beethovena, G. Bacewicz, P. Hindemitha. Koncerty: W. A. Mozarta, P. Czajkowskiego, F. Mendelssohna, J. Sibeliusa, C. Saint-Saensa, H. Wieniawskiego, H. Vieuxtemps. Utwory: P. Sarasate; H. Wieniawskiego; K. Pendereckiego; H. Villa-Lobosa; B. Bartoka; W. Lutosławskiego.
 
Koncerty
 
Muzyczna Wiosna z Księżną Daisy
28 czerwca 2013 r.
 
Muzyczna Wiosna z Księżną Daisy
09 czerwca 2013 r.
 
Koncert Symfoniczny
26 października 2012 r.
 
Koncert Kameralny
13 stycznia 2012 r.
 
Recital Skrzypcowy
23 września 2011 r.
 
Noce Kościołów
25 czerwca 2011 r.
 
Koncert Symfoniczny
10 czerwca 2011 r.
 
Koncert Kameralny
15 kwietnia 2011 r.
 
Koncert Symfoniczny
08 października 2010 r.
 
Grande Duo - Koncert Kameralny
11 grudnia 2009 r.
  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.