Koncert symfoniczny - Lomonaco/Szymczak

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 08.11.2019 r.

dyrygent: Juan Carlos Lomonaco (Meksyk)

soliści:

Gracjan Szymczak - fortepian

zwiń

ABONAMENT

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Fryderyk Chopin I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Piotr Czajkowski IV Symfonia f-moll op. 36

Koncert zewnętrzny - XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL HAŁDA JAZZ - CODA

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.18:00 10.11.2019 r.

soliści:

Martin Wesely (AUT) – gitara klasyczna, mandolina

Piotr Domagała (PL) – gitara elektryczna, gitara akustyczna

Oleg Dyyak (UKR/PL) – akordeon, duduk

Andreas Schiffer (AUT) – perkusja, krotale

Florian Hupfauf (AUT) – kontrabas

 

zwiń

Koncert zewnętrzny - XII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL HAŁDA JAZZ - CODA

a handful of accepDance

Wesely/Domagała/Schiffer/Dyyak/Hupfauf

 

Zespół powstał z inicjatywy austriackiego gitarzysty klasycznego Martina Wesely`ego i polskiego gitarzysty jazzowego Piotra Domagały. Muzycy zaprosili do współpracy swoich przyjaciół, znakomitych instrumentalistów – Olega Dyyaka, Andreasa Schiffera i Floriana Hupfafa. Tak powstała grupa, składająca się z muzyków mających swoje korzenie w tradycjach muzycznych całej Europy - od północnej Szwecji, poprzez Polskę, Austrię, aż po słoneczne stepy Ukrainy. Powstał projekt intrygujący, pełen różnych inspiracji, jednocześnie otwarty i komunikatywny dla współczesnej publiczności.

Muzycy swobodnie mieszają konwencje jazzu, world music, muzyki współczesnej i folku. Każdy z członków zespołu dzieli się swoim światem inspiracji, technik i doświadczeń i prezentuje je z szacunkiem dla wzajemnych odmienności i punktów widzenia. Artyści tworzący zespół występowali na całym świecie, brali udział w projektach z Johnem Zornem, Patem Methenym, Tomaszem Stańko, Frankiem Londonem, Guitar4Mation, Silesian String Quartet. Ich bogate doświadczenie i szerokie horyzonty tworzą wyjątkowy koloryt projektu „a handful of accepDance”, będąc źródłem mocy i wartości wspólnej muzyki. Ten europejski projekt powstał z potrzeby przetarcia nowych dróg komunikacji, kooperacji i wzajemnej akceptacji.


Martin Wesely - gitarzysta, kompozytor, kształcił się w konserwatorium w Innsbrucku, oraz na „Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien”, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem i otrzymał honorową nagrodę austriackiego ministerstwa kultury. Odbył też studia podyplomowe w Paryżu w „Ecole Normale de Musique et Danse de Paris” u Alberto Ponce. Z sukcesami realizuje się jako gitarzysta klasyczny, w szczególności w projektach z muzyką kameralna. Światowy sukces odniósł z międzynarodowym kwartetem gitarowym „Guitar4mation”. Prowadzi też autorskie projekty z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej - „Carlos Martin y sus Caballeros”, „Stringtango”, gdzie interpretuje wraz z kontrabasem i perkusją różne gatunki na gitarze akustycznej. Oprócz działalności koncertowej, tworzy muzykę do teatru i słuchowisk. Wydał siedem płyt CD z własnymi projektami i nagraniami dla telewizji austriackiej, polskiej, włoskiej i francuskiej.

 

Piotr Domagała – muzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor, wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Debiutował nagraniem swojego kwartetu Szy-Szy Kaan Jazz Group „In time”(2005), później ukazały się płyty „Slavonic Tales”(2009) oraz „Pnącza”(2013) nagrane z Adamem Kawończykiem i Sławkiem Bernym. W 2016 roku wspólnie ze światowej sławy Kwartetem Śląskim (laureat Gramophone Classical Music Awards) zrealizował awangardowy projekt „Chowańce”. Z kolei w 2019 roku w austriackim wydawnictwie SessionWorkRec.com ukazała się płyta międzynarodowego projektu „a handful of accepDance” – Wesely/ Domagała/ Schiffer/ Dyyak/ Hupfauf.

Współpracował z gigantami jazzowej sceny muzycznej – m.in. wziął udział w światowej premierze projektu Pat Metheny & NOSPR. Koncertował z amerykańską wokalistką Marguerite Juenemann, bluesmanką Caren Caroll ale także z wieloma znakomitymi artystami polskiej sceny rozrywkowej – Piotrem Wojtasikiem, Piotrem Baronem, Krystyną Prońko, Muńkiem Staszczykiem. Współpracuje z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Koncertował na wielu polskich i europejskich festiwalach muzycznych (Holandia, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Słowacja, Austria).

 

Andreas Schiffer - perkusista, kompozytor, pochodzi z Innsbrucku. Jest najbardziej wszechstronnym i kolorowym perkusistą w Tyrolu. Podkreślają to liczne projekty, w które był zaangażowany. Swobodnie porusza się w wielu gatunkach i stylach muzycznych - od jazzu, poprzez muzykę klasyczną aż do współczesnej awangardy. Współpracował z artystami wizualnymi, realizował także Soloperformances na rzeźbach dźwiękowych Kassiana Erharta i Aloisa Langa . Jego ogromna kreatywność i wrażliwość sprawiają, że jest współautorem ponad 80 płyt CD.

Jako muzyk sesyjny ma w dorobku występy z Randym Breckerem, Bobem Mintzerem, Florianem Bramböck, Stephanem Costa, Charly Fischerem, Amerata Academia Salzburg, Deutsche Oper Berlin, Fujino Art Center Japan.

 

Oleg Dyyak – multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista. Jest laureatem międzynarodowych konkursów akordeonowych, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncertował w Niemczech, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, USA. Wśród wielu nazwisk, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak John Zorn, Tomasz Stańko, John McLean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia.

Przez ponad dwadzieścia lat związany z zespołem „The Cracow Klezmer Group”, z którym dokonał szeregu nagrań wydanych nakładem prestiżowego nowojorskiego wydawnictwa „Tzadik” Johna Zorna.

 

Florian Hupfauf - kontrabasista, gitarzysta basowy. Obecnie studiuje kontrabas jazzowy u Petera Herberta na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu i kontrabas klasyczny u Waltera Rumera w konserwatorium w Innsbrucku. Koncertuje z wieloma projektami muzycznymi - Flo Hupfauf Trio, Carlosem Martin y sus Caballeros, Jazzcasino Flo i Uni Bigband Innsbruck, jest także basistą w produkcjach teatralnych.


 
KONCERT ZEWNĘTRZNY

 

bilety dostępne w kasie Filharmonii Sudeckiej

oraz

dostępne na bilety24.pl

Narodowe Święto Niepodległości - Gądek-Rosiak/Szymczak

miejsce: sala Teatru Zdrojowego, ul.Kościuszki 19, Szczawno-Zdrój

godz.19:00 11.11.2019 r.

dyrygent: Ewa Gądek-Rosiak

soliści:

Gracjan Szymnczak - fortepian

zwiń

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Fryderyk Chopin I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
Wolfgang Amadeus Mozart  Symfonia g-moll KV 550

Koncert symfoniczny dla dzieci

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.11:30 15.11.2019 r.

dyrygent: Bartosz Żurakowski

soliści:

Jakub Grzybek - aktor

zwiń

Jesienne spotkanie z Ad@giem

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Tańce polskie i inne tańce słowiańskie  
   

Koncert zewnętrzny - Stanisława Celińska, Malinowa

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.18:00 16.11.2019 r.

zwiń

 

 
KONCERT ZEWNĘTRZNY

 

 

bilety dostępne na ticketmaster.pl

Koncert zewnętrzny - Pink Floyd Muzyka Live The Wall

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.18:00 17.11.2019 r.

zwiń

 

KONCERT ZEWNĘTRZNY

 

Dla fanów legendarnej grupy Pink Floyd dobra wiadomość! Już w październiku rusza jesienna trasa koncertowa z przebojami Pink Floyd! 17 listopada o godz. 18.00 na scenie Sali Koncertowej Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbędzie się multimedialne show, a w głównej roli największe hity z płyty The Wall i nie tylko.

Lubimy te piosenki, które znamy. Kochamy te piosenki, które kojarzą nam się z energią młodości i dorastania.
Szczególnie na koncertach. Widowisko Pink Floyd Live to z jednej strony sentymentalny powrót do kultowych przebojów w nowych aranżacjach, z drugiej – fantastyczna przygoda z poezją. A to dlatego, że utwory z płyty „The Wall” zaprezentujemy w polskiej wersji. Skąd taki pomysł? Otóż przetłumaczone na język polski znane i wielokrotnie nucone refreny, nieoczekiwanie nabierają większej mocy. Wyzwalają w publiczności nowe, silne emocje. Spare Bricks funduje publiczności show na miarę wielkoformatowego koncertu, będącego jednocześnie muzyczną podróżą w czasie oraz nowatorskim widowiskiem.
Koncert zagramy w składzie:
 
Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,
Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa, Paweł Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna, Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna, Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe, akordeon, Michał Witiak– perkusja.
Autorem polskich słów „The Wall” jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad trzystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.
„Dzięki zespołowi Spare Bricks, który doskonale czuje klimat i charyzmę Pink Floyd, mogę słuchać na żywo ulubionych kawałków kilka razy do roku. Ich show to fantastyczny muzyczny zastrzyk energii, która wibruje we mnie jeszcze wiele dni po koncercie” – mówi jeden z fanów grupy.
 
 
Sprzedaż stacjonarna : Kasa Filharmonii Sudeckiej
 
Informacje: kontakt@muzykapinkfloyd.pl
www.muzykapinkfloyd.pl

 

bilety dostępne na kupbilecik.pl

Koncert zewnętrzny - Teatr Tetiany Galitsyny: Królowa Śniegu

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.18:30 20.11.2019 r.

zwiń

 

KONCERT ZEWNĘTRZNY

 

TEATR PIASKU TETIANY GALITSYNY

KRÓLOWA ŚNIEGU

 

Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii!

Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.

Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.

Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.

 

Spektakl polecany jest dla dorosłych oraz dzieci od 5-ego roku życia. Trwa 70 minut bez przerwy.

 

 

bilety dostępne na TeatrPiasku.pl
oraz
w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej i w bileterii on-line: bilety24.pl

Koncert symfoniczny - Żurakowski/Karvay

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 22.11.2019 r.

dyrygent: Bartosz Żurakowski

soliści:

Dalibor Karvay (Słowacja) - skrzypce

zwiń

ABONAMENT

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Karol Szymanowski Uwertura koncertowa E-dur op. 12
Piotr Czajkowski Koncert skrzypcowy D-dur op. 34
Sergiusz Rachmaninow "Tańce symfoniczne" op. 45

 

Koncert jest współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "dyrygent-rezydent". Dyrygentem - rezydentem w sezonie 2019/2020 w Filharmonii Sudeckiej jest Ewa Gądek-Rosiak. imit_logo.jpg
   

Koncert zewnętrzny - LAO CHE

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.20:00 23.11.2019 r.

zwiń

 

 
KONCERT ZEWNĘTRZNY

 

 

bilety dostępne na ticketmaster.pl
  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.