Koncert zewnętrzny - Edyta Geppert

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.18:30 02.02.2020 r.

zwiń

Edyta Geppert, Jubileusz 35 lat pracy artystycznej

Zapraszamy na koncert Edyty Geppert w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 35-lecia działalności artystycznej.

Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Bilety dostepne:

w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej i w bileterii on-line: bilety24.pl

Koncert symfoniczny - Palikarov/Donchev

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 07.02.2020 r.

dyrygent: Grigor Palikarov (Bułgaria)

soliści:

Ivan Donchev (Bułgaria) - fortepian

zwiń

ABONAMENT

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Ludwig van Beethoven III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
Robert Schumann II Symfonia C-dur op. 61

Koncert symfoniczny - Tingaud/Graca

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 14.02.2020 r.

dyrygent: Jean Luc-Tingaud (Francja)

soliści:

Dorota Graca - skrzypce

zwiń

ABONAMENT

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

Aleksandr Borodin "Tańce połowieckie" z opery "Kniaź Igor"
Vittorio Monti "Czardasz"
Jules Massenet Medytacja
Paul Sarasate "Melodie cygańskie"
Henryk Wieniawski Legenda
Piotr Czajkowski Uwertura - fantazja "Romeo i Julia"

Koncert zewnętrzny - Alicja Majewska

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 15.02.2020 r.

zwiń

Alicja Majewska: Żyć się chce

 
Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać" ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.
 
Podczas koncertu Artystka zaśpiewa piosenki z najnowszej płyty oraz swoje największe przeboje. Alicji Majewskiej towarzyszyć będzie Włodzimierz Korcz na fortepianie oraz Warsaw Opera Quartet.

 

 BILETY

 

- niebawem - 

w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej i w bileterii on-line: bilety24.pl

Koncert zewnętrzny - KOCHANIE, WRÓCIŁEM // Spektakl teatralny

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.16:00 17.02.2020 r.

zwiń

Koncert zewnętrzny - KOCHANIE, WRÓCIŁEM // Spektakl teatralny

Severine jest właścicielką dobrze prosperującego paryskiego wydawnictwa i nieco słabiej prosperującego życia osobistego. Ma co prawda atrakcyjnego adoratora, ma też wyluzowanego, dorosłego syna a do tego ponownie w jej życie wkracza były mąż - skruszony i pełen dobrej woli do pojednania ... za prawie każdą cenę. Cóż, kiedy syn nie zna swojego ojca, ojciec nie wie, że ma syna, adorator nie wie nic o byłym mężu, były mąż nie akceptuje adoratora, który adoruje nie tylko żonę byłego męża, o czym, oczywiście Severine nie wie...

Trochę skomplikowane? Wobec tego dodam jeszcze tylko, że w wydawnictwie pojawia się druga była żona byłego męża właścicielki, o czym Severine również nic nie wie, a Jean-Pierre, czyli były mąż obu pań zaraz się dowie...
"Kochanie Wróciłem" to znakomita komedia w której jest jeszcze jedna, może nawet najważniejsza bohaterka tej zabawnej sztuki - miłość. Ta,  dla której i dzięki której żyjemy. Z głęboką wiarą, że choć "stara" - to nie "zardzewieje".

Obsada: Maria Pakulnis, Dorota Chotecka, Katarzyna Ankudowicz/Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Marcin Troński, Bartosz Obuchowicz, Grzegorz Pawlak, Wojciech Wysocki

Czas trwania 130 minut z przerwą

Koncert zewnętrzny - Piotr Bałtroczyk

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.18:00 23.02.2020 r.

zwiń

Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny''.

To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy. „Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”

Z BE - jak uprzejmy był się wyrazić Janusz Grzywacz - „słowa sypią się jak gó....o z barana”. BZ zazwyczaj milcząc okupuje przytulny kącik w rogu, oddając się lekturze bądź nałogom, lub usiłując bezskutecznie oddać się nadobnej dziennikarce, by w końcu jednak wybrać nałóg, lekturę, czy gitarę.

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności. Nie zmienia się od lat jego negatywny stosunek do garniturów, które traktuje jak zawodowe zło konieczne. Stały jest też bałwochwalczy stosunek do ciężkich motocykli, które ujeżdża w długich trasach. Wielbi obrazy Jana Stanisławskiego i akustyczne gitary ze szlachetnego drewna, których twórcy też byli Mistrzami. Wiele jest rzeczy, które Bałtroczyka interesują. Od budownictwa drewnianego na Warmii ukochanej, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach.

 

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.
Wszystko jest inspiracją …
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …
Posłuchajcie proszę kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .

 

 BILETY

 

oraz

w kasie biletowej Filharmonii Sudeckiej i w bileterii on-line: bilety24.pl

Koncert symfoniczny - Voronin/Piasecka/Naborczyk

miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, Wałbrzych

godz.19:00 28.02.2020 r.

dyrygent: Valery Voronin (Rosja)

soliści:

Edyta Piasecka - sopran

Sławomir Naborczyk - tenor

zwiń

ABONAMENT

 

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

 

 

duety operowe  
Giuseppe Verdi "Eil sol del Anima" z opery "Rigoletto"
Giuseppe Verdi  "Un di felice", "Parigi o Cara", "Libiamo"
Giacomo Puccini  "O Soave fenciulla" z opery "Cyganeria"
Stanisław Moniuszko  "Panno Hanno..." z opery "Straszny dwór"
Sergiusz Rachmaninow III Symfonia a-moll op. 44
  program_regionalny__1.jpg logo_ds.png ue_flag.png  

 

 

projekt pn. "Modernizacja obiektów Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu"

nr umowy o dofinansowanie: RPDS.04.03.01-02-0035/16

oś priorytetowa 4 - środowisko i zasoby, działanie 4.3 - dziedzictwo kulturowe, poddzialanie 4.3.1 - dziedzictwo kulturowe / konkurs horyzontalny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ ZE ŚRODKÓW EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO (EFRR) ORAZ BUDŻETU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO                  W RAMACH REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO (RPO WD) NA LATA 2014-2020

 

instytucja kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego finansowania z budżetu Województwa Dolnośląskiego.